Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi | Metafor Psikolojik Danışmanlık | Ankara Psikolojik Danışma

Genç Hissederek Yaş Almak Mümkün

🔺Yenimahalle Belediyesi’nin emekli vatandaşlar için hizmete açtığı İkinci Bahar Yaşlı Yaşam Merkezi’nde İkinci Bahar müdavimleri için “Genç Hissederek Yaş Almak Mümkün” başlıklı seminerimiz 6 Mart 2019 tarihinde düzenlendi.

🔺Metafor Psikolojik Danışmanlık’tan Uzman Psikolojik Danışman Gözde Çamaş’ın yaptığı sunumda; 60 yaş ve üzeri bireylerin içinde bulundukları dönem hakkında katılımcılara bilgi verilirken, yaş almanın sanılanın aksine olumlu özellikleri barındırdığı da anlatıldı.

🔺Etkinlikler, tartışmalar ve hikâyeleştirmeler gibi yöntemler ile desteklenen seminerde; 60 yaş ve üzeri bireylerin içinde bulundukları gelişim dönemi, kayıpları ve yalnızlık duygusunu içermesi nedeniyle, özellikle yalnızlık duygusu ve ona eşlik eden diğer olumsuz duygular ile nasıl başa çıkabilecekleri de anlatıldı.

🔺Gruptaki üyelere; yaş almanın sosyal hayattan geri çekilmek olmadığı ve hayatlarını, fiziksel ve psikolojik olarak daha sağlıklı geçirmelerini sağlayacak çeşitli yöntemlerden bahsedilirken, üyelerin günlük hayatlarında uyguladıkları yöntemler de masaya yatırıldı.

2019-05-23T12:21:31+03:00