Ankara Anne Baba Atölyesi | Metafor Psikolojik Danışmanlık | Ankara Psikolojik Danışma

Anne Baba Atölyesi

?Anne Baba Atölyesi Başlıyor…

Atölye programımızın temel amacı; ebeveynlere etkin bilgi, beceri, davranış ve tutum kazandırılarak anne babalık rollerinin geliştirilmesi ve desteklenmesidir. Ebeveynlerin, çocuklarıyla sorun yaşayıp yaşamadıklarına bakılmaksızın desteklenmelerini içeren bir programdır. Ebeveynler, eğitim süresince bir psikoeğitim grubu içinde eğitim almaktadır. Konular çeşitli yöntem ve etkinliklerle desteklenmektedir. Gruplar, en fazla 15 kişiden oluşmakta ve her bir oturum yaklaşık 2 saat sürmektedir.

?Bu programda ele alınan başlıca oturum konuları;

  • Can Simidim: İletişim = Anne babaların çocukları ile iletişim kurarken kullandıkları iletişim engellerini fark etmelerini sağlamak ve etkili iletişim becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır.
  • Oyunun İyileştirici Gücü = Ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerinin önemi konusunda farkındalık kazanmaları ve çocuklarıyla nasıl etkili bir şekilde oyun oynayacaklarını konusunda desteklenmeleri amaçlanmaktadır
  • Çatışmalarımızı Çözebiliriz = Ebeveynlerin çocuklarıyla yaşadıkları çatışma yöntemlerini fark etmeleri ve işlevsel problem çözme becerilerini kullanabilmeleri amaçlanmaktadır.
  • Duygu Dünyası = Ebeveynlerin çocuklarının duygularını anlamalarını, tanımlarını sağlamak ve duyguların etkili bir şekilde ifade edilebilmesi amaçlanmaktadır.

Mutlu Çocuklar, Bilinçli Anne Babaların Eseridir !

 

?Ayrıntılı bilgi için;

?0541 312 04 00

?Mahall Plaza, C2 Blok, 19. Kat: 19, No: 155 Çankaya/ANKARA

2018-12-31T14:26:30+03:00