PSİKOLOG ANKARA | Metafor Psikolojik Danışmanlık | Ankara Psikolojik Danışma

Psikolojik Destek

Psikolojik Destek

Günlük yaşantımızda karşılaştığımız olaylarla başa çıkabilmek bizim için bazen zor olmayabilir, problemin çözümünü rahatlıkla görebilir ve zor durumların üstesinden gelebiliriz. Böyle durumlarda zorlukların üstesinden gelebildiğimiz için kendimizi iyi ve rahatlamış hissederiz.

Bazen de yaşadığımız olaylara farklı bir açıdan bakamayız, çözüm yolları üretemeyiz ve üstesinden gelemeyecekmiş hissine kapılırız. Bu hisle birlikte problemi gözümüzde daha da büyütür, iyice karmaşık bir hale getirebiliriz. Böyle durumlarda; başkaları bize yardımcı olmaya ya da destek olmaya çalıştığında; onların bu isteklerini kimi zaman kabul ederken kimi zaman da desteğe karşı bir kalkan oluştur, problemi kendimiz çözebilme konusunda bir diretme yaşarız. Bazı zamanlarda sosyal çevremizden alınan destek bizim için yeterli olabilir. Bu destekle birlikte kendimizi daha da güçlü hisseder ve sorunlarımızı çözebilme konusunda adımlar atabiliriz. Bazen ise bu desteğin yeterli olamayacağını düşünürüz ya da destekle birlikte problem için adımlar atar ama problemin üstesinden gelme konusunda zorluklar yaşadığımızı fark ederiz. Bu noktada da yaşam öyle bir noktaya varabilir ki değişim, farkındalık, yaşamın daha yaşanılır kılınması ve zorluklara uyum sağlama, üstesinden gelme gibi konularda profesyonel bir yol göstericiye ihtiyaç duyabiliriz.

Bazen sebep ne olursa olsun; yaşam çok zor bir hale gelebilir ve normal bir akış içerisinde yaşamı devam ettirmek çok zor olabilir. Bu noktada da bireysel psikolojik danışma süreci karşımıza çıkmaktadır. Terapi süreci ile birlikte; birey yaşamında üstesinden gelmekte zorlandığı problemine yönelik farkındalık kazanarak, çözüm yollarını deneyimler, etkili bir iletişime sahip olur ve kendisine ve çevresine yönelik farkındalık kazanarak yaşamın akışına devam edebilir.

Bizler de Ankara Psikolojik Danışma Merkezi – Metafor Psikolojik Danışmanlık olarak uzman psikolojik danışman kadromuzla yaşam kalitenizi artırmak ve problemlerinizi çözüme kavuşturmak için sizlere hizmet vermekteyiz.

 

 

Uzman Psikolojik Danışman – Psikolojik Danışma – Psikolojik Destek – Ankara Psikolog- Uzman Psikolog Ankara – Ankara Aile Danışmanı – Ankara Psikolojik Yardım
2020-05-16T22:22:46+03:00